W czym na plażę?
Czyli niezbędnik plażowy każdego mężczyzny!

Męski strój kąpielowy to element garderoby, który powinien być dobrany pod kątem sylwetki, wygody jak i co najważniejsze przeznaczenia.
W tym artykule prezentujemy trzy rodzaje męskich szortów plażowych, które idealnie podkreślą zalety męskiej sylwetki jak i skutecznie zakryją jej mankamenty.

Strój kąpielowy a sylwetka, czyli krótka ściąga jak dobrać strój plażowy do sylwetki.
W doborze stroju kąpielowego skupmy się na 3 typach sylwetki biorąc pod uwagę najważniejszy aspekt: wzrost, gdyż to od niego zależ jakiej długości strój będzie odpowiedni. Przykład: łącząc długie szorty z mężczyzną o niskim wzroście odejmiemy mu kilka centymetrów, skracając przy tym nie tylko nogi, ale i całą sylwetkę. Dlatego ważne jest by zwracać uwagę na długość nogawek.

Mężczyzna wysoki i szczupły (+184cm)

W tym przypadku możemy sobie pozwolić zarówno na nogawki do kolan jak i krótkie obcisłe kąpielówki. Wysoki wzrost i dłuższe nogawki będą się równoważyć nie odejmując przy tym centymetrów.
Mężczyzna średniego wzrostu, szczupły (176-183cm)
Najodpowiedniejsze do tej figury będą szorty o średniej długości nogawek oraz te z krótkimi. Należ jednak zrezygnować z szotów o długich nogawkach, gdyż te niekorzystnie skrócą nam sylwetkę.

Mężczyzna niski i szczupły (-175cm)

Mężczyźni o wzroście poniżej 176cm powinni wybierać szorty o krótkich nogawkach oraz kąpielówki z nogawkami. Stroje kąpielowe z nogawkami długimi i średnimi wywołują złudzenie krótszych niż to jest w rzeczywistości nóg. Natomiast przylegające, ale nie zbyt obcisłe szorty z krótkimi nogawkami dodają nam dodatkowo optycznie kilka centymetrów i pozwalają zachować odpowiednie proporcję między tułowiem a nogami.
Duży może więcej? Niekoniecznie.
Niezależnie od wzrostu mężczyźni o większych gabarytach powinni skupić się na szortach o średniej oraz krótszej długości nogawek. Lepiej by unikali szortów z nogawkami do kolan i obcisłych kąpielówek, bo te podkreślają dodatkowe kilogramy.

Czego lepiej nie zakładać?

Kierując się wyborem stroju kąpielowego warto się skupić na tych, które mają nogawki, a z tzw. bardzo skąpych trójkątów należy lepiej zrezygnować. Warto także zwrócić uwagę jest fason, kolorystykę oraz wzory. Tu nie musimy sie ograniczać tylko i wyłącznie do klasycznych gładkich materiałów, ale warto też pamiętać by nie przesadzić w drugą stronę (!). Te dobrej jakości powinny służyć na dłużej niż jeden sezon. Szczerze odradzamy szorty sięgające poniżej kolana, które skrócą każdą sylwetkę i zepsują proporcje nawet najbardziej atrakcyjnemu ciałku na plaży.

Czy rodzaj materiału z którego wykonane są kąpielówki jest ważny?

Tak, i to jest jeden z najważniejszych aspektów, na który należy zwrócić uwagę. Do produkcji kąpielówek wykorzystuje sie poliester, nylon lub inne materiały, które charakteryzuje duża szybkość wysychania. Pamiętajmy również o komforcie podczas użytkowania i przed zakupem radzimy je po prostu przymierzyć.

Męskie stroje kąpielowe – podsumowanie

Oczywiście rozumiemy, iż głównym czynnikiem jeśli chodzi o wybór stroju kąpielowego przez mężczyzn jest wygoda, ale naprawdę warto zwrócić większą uwagę również na fason jak i długość nogawek szortów. Nie tylko plaża w upalne dni, ale również miejski basen czy ośrodek spa to miejsca gdzie warto podążać za modą, by w większym skupisku ludzi wyglądać dobrze i czuć się atrakcyjnie. Śmiało też możemy postawić na żywe barwy i fantazyjne desenie, na które raczej nie postawilibyśmy w modzie codziennej.