15/8244145 biuromiraggio@gmail.com
Nasz strój – Twoja wygoda!

Koszyk

50+ młodość, czyli kobieta dojrzała, ale i atrakcyjna plażowiczka

Nabyte z biegiem lat niedoskonałości figury można zatuszować. Oto kilka praktycznych rad dla kobiet dojrzałych, które poszukują odpowiedniego dla siebie kostiumu kąpielowego.

Najbardziej problematyczne części ciała, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę wybierając strój kąpielowy to biust oraz brzuch. Przy większych kształtach dużo lepszym wyborem jest kostium jednoczęściowy, który bardziej maskuje mankamenty figury i wymodeluje sylwetkę dzięki odpowiednim drapowaniom, asymetrycznym wycięciom oraz wzorami, które będą dobrze prezentować się na dojrzałej, kobiecej figurze. Przy wyborze kostiumu istotną rolę odgrywa także konstrukcja biustonosza, która powinna być stabilna, „zbierająca” oraz podtrzymująca biust. W przypadku dużego biustu lepiej wybierać szerokie i wygodne ramiączka i głębokie miseczki, które dodatkowo podniosą piersi i zdecydowanie zwiększą komfort. Przy małym biuście panie powinny wybierać staniki typu push-up, nie tylko ładnie wypełnią one pierś, ale i nadadzą całej figurze ładny zarys.

Odpowiedni rozmiar to podstawa

Dobranie odpowiedniego rozmiaru ma kluczowe znaczenie w wyborze stroju kąpielowego dzięki czemu unikniemy spadających ramiączek czy kłopotów z „wylewającym” się biustem, a to zapewni nam komfort na plaży i w wodzie.
Strój kąpielowy, szczególnie w wieku dojrzałym trudniej jest dobrać niż biustonosz bieliźniany. Pamiętajmy zatem, iż kupujemy kostium kąpielowy „na teraz” czyli na dany sezon, dobierając prawidłowo jego rozmiar do naszej rzeczywistej, a nie wymarzonej figury.

Kolorowy zawrót głowy

Dzięki odpowiedniemu fasonowi stroju jak i kolorowi może ukryć lub w wyeksponować poszczególne partie ciała. Ciemne kolory optycznie wyszczuplą sylwetkę, a soczyste barwy nadadzą odpowiedniego wymiaru.
Dojrzałe kobiety o pełnych kształtach powinny wybierać kostiumy o ciemniejszych kolorach z elementami rozpraszającymi wzrok, na przykład paskami pionowymi, wzorami lub asymetrycznymi drapowaniami tuszującymi brzuszek. Jasne, żywe kolory w połączeniu z ozdobami, czy błyszczącymi nadrukami przyciągną wzrok. Dlatego jasnych kolorów używamy do tych części ciała, które chcemy podkreślić. Więc panie dojrzałe o szczupłej sylwetce mogą eksperymentować z mocniejszymi, odważniejszymi barwami.

Szczegóły tworzą całość, czyli coś o dodatkach

Niezbędnym i bardzo kobiecym dodatkiem do stroju plażowego jest pareo, które skutecznie zamaskuje niedoskonałości figury związane z upływem lat: zbyt wystający brzuszek, uda czy pośladki, które z czasem tracą jędrność. Pareo wykonane z delikatnej tkaniny nada całej figurze lekkości i odrobiny tajemniczości. Dobrym pomysłem jest także wakacyjna biżuteria z bursztynu, turkusu czy naturalnego korala tworząca barwny akcent i skutecznie odwracająca uwagę od tego co chciałybyśmy ukryć.
Zauważalna mnogość wzorów, form i fasonów w modzie plażowej pozwala na wybór odpowiedniego dla nas kostiumu – bo każda kobieta bez względu na wiek chce czuć sie piękna i atrakcyjna!

W czym na plażę?
Czyli niezbędnik plażowy każdego mężczyzny!

Męski strój kąpielowy to element garderoby, który powinien być dobrany pod kątem sylwetki, wygody jak i co najważniejsze przeznaczenia.
W tym artykule prezentujemy trzy rodzaje męskich szortów plażowych, które idealnie podkreślą zalety męskiej sylwetki jak i skutecznie zakryją jej mankamenty.

Strój kąpielowy a sylwetka, czyli krótka ściąga jak dobrać strój plażowy do sylwetki.
W doborze stroju kąpielowego skupmy się na 3 typach sylwetki biorąc pod uwagę najważniejszy aspekt: wzrost, gdyż to od niego zależ jakiej długości strój będzie odpowiedni. Przykład: łącząc długie szorty z mężczyzną o niskim wzroście odejmiemy mu kilka centymetrów, skracając przy tym nie tylko nogi, ale i całą sylwetkę. Dlatego ważne jest by zwracać uwagę na długość nogawek.

Mężczyzna wysoki i szczupły (+184cm)

W tym przypadku możemy sobie pozwolić zarówno na nogawki do kolan jak i krótkie obcisłe kąpielówki. Wysoki wzrost i dłuższe nogawki będą się równoważyć nie odejmując przy tym centymetrów.
Mężczyzna średniego wzrostu, szczupły (176-183cm)
Najodpowiedniejsze do tej figury będą szorty o średniej długości nogawek oraz te z krótkimi. Należ jednak zrezygnować z szotów o długich nogawkach, gdyż te niekorzystnie skrócą nam sylwetkę.

Mężczyzna niski i szczupły (-175cm)

Mężczyźni o wzroście poniżej 176cm powinni wybierać szorty o krótkich nogawkach oraz kąpielówki z nogawkami. Stroje kąpielowe z nogawkami długimi i średnimi wywołują złudzenie krótszych niż to jest w rzeczywistości nóg. Natomiast przylegające, ale nie zbyt obcisłe szorty z krótkimi nogawkami dodają nam dodatkowo optycznie kilka centymetrów i pozwalają zachować odpowiednie proporcję między tułowiem a nogami.
Duży może więcej? Niekoniecznie.
Niezależnie od wzrostu mężczyźni o większych gabarytach powinni skupić się na szortach o średniej oraz krótszej długości nogawek. Lepiej by unikali szortów z nogawkami do kolan i obcisłych kąpielówek, bo te podkreślają dodatkowe kilogramy.

Czego lepiej nie zakładać?

Kierując się wyborem stroju kąpielowego warto się skupić na tych, które mają nogawki, a z tzw. bardzo skąpych trójkątów należy lepiej zrezygnować. Warto także zwrócić uwagę jest fason, kolorystykę oraz wzory. Tu nie musimy sie ograniczać tylko i wyłącznie do klasycznych gładkich materiałów, ale warto też pamiętać by nie przesadzić w drugą stronę (!). Te dobrej jakości powinny służyć na dłużej niż jeden sezon. Szczerze odradzamy szorty sięgające poniżej kolana, które skrócą każdą sylwetkę i zepsują proporcje nawet najbardziej atrakcyjnemu ciałku na plaży.

Czy rodzaj materiału z którego wykonane są kąpielówki jest ważny?

Tak, i to jest jeden z najważniejszych aspektów, na który należy zwrócić uwagę. Do produkcji kąpielówek wykorzystuje sie poliester, nylon lub inne materiały, które charakteryzuje duża szybkość wysychania. Pamiętajmy również o komforcie podczas użytkowania i przed zakupem radzimy je po prostu przymierzyć.

Męskie stroje kąpielowe – podsumowanie

Oczywiście rozumiemy, iż głównym czynnikiem jeśli chodzi o wybór stroju kąpielowego przez mężczyzn jest wygoda, ale naprawdę warto zwrócić większą uwagę również na fason jak i długość nogawek szortów. Nie tylko plaża w upalne dni, ale również miejski basen czy ośrodek spa to miejsca gdzie warto podążać za modą, by w większym skupisku ludzi wyglądać dobrze i czuć się atrakcyjnie. Śmiało też możemy postawić na żywe barwy i fantazyjne desenie, na które raczej nie postawilibyśmy w modzie codziennej.

Nie na wszystkich pływalniach jest wymóg noszenia czepka oraz większość osób nie przepada za używaniem go, ale czepek po prostu warto mieć, ponieważ nie tylko pozwala utrzymać higienę na basenie, ale chroni także włosy i uszy. Więc jaki czepek wybrać? Przede wszystkim wysokiej jakości oraz dobrany do naszych potrzeb.

Dlaczego warto mieć czepek?

W użytkowaniu czepka chodzi nie tylko o to, by wypadające włosy nie zanieczyszczały filtrów basenowych, ale przede wszystkim, o nasze zdrowie.

  • Czepek pozwala utrzymać włosy w ładzie dużo skuteczniej niż spinki i gumki. Dotyczy to w szczególności osób posiadających długie włosy. Zakładając czepek mamy lepsza kontrolę nad włosami, które nie utrudniają pływania – nie wpadają w oczy i do buzi.

  • W okresie jesienno-zimowym korzystając z czepków jesteśmy mniej narażeni na infekcje i owiania, gdyż po wyjściu z wody włosy nie są na tyle mokre,by ich nie dosuszyć i ryzykować tym samym, że nie zrobiliśmy tego zbyt dokładnie, co mogłoby skutkować przeziębieniem po wyjściu na zewnątrz.

  • Czepek chroni włosy nie tylko przed wilgocią, ale również wysuszeniem i uszkodzeniem, z racji stosowania na basenach chloru i innych chemicznych środków.

  • Pływalnie, na których czepki są obowiązkowe, nie mają problemu z utrzymaniem higieny. Włosy nie przedostają się do mechanizmów filtrujących wodę i ich nie zapychają.

  • Przede wszystkim czepek powinien chronić uszy. Dzięki czemu unikamy efektu szumienia w uszach oraz stanów zapalnych.

  • Dzięki czepkom kształt naszego ciała jest bardziej opływowy i tym samym zmniejszają opór wody co przekłada się na szybkość pływania.

Najważniejsze jest odpowiednie dobranie czepka. Przy wyborze należy szczególną uwagę zwrócić na materiał z jakiego został on wykonany. Gdyż to on ma wpływ na wytrzymałość, komfort użytkowania oraz stopień ochrony przed wodą i chlorem.

Czepki neoprenowe – neopren kojarzy się głównie z odzieżą do nurkowania i innych sportów wodnych. Jest to po prostu syntetyczna guma, a jej największą cechą charakterystyczną jest to, że czepki tego rodzaju utrzymują cienką warstwę wody blisko ciała. To bariera ochronna, która przyczynia się do komfortu cieplnego. Czepki neoprenowe niwelują uczucie „ciągnięcia” włosów.

Czepki poliestrowe – cechuje je duża wytrzymałość i odporność na chlor, nie chronią przed dostępem wody do skóry. Ich wielkim plusem jest to, że nie powodują efektu ciągnięcia” włosów, niestety ich poziom elastyczności jest dość niski.

Czepki – lycra – charakteryzują się dużą elastycznością i wytrzymałością (podobnie jak w przypadku czepków z silikonu i te mogą służyć użytkownikowi przez wiele lat). Bardzo łatwe w zdejmowaniu i zakładaniu, gdyż są bardzo rozciągliwe. Jednak jako materiał lycra nie chroni tak dobrze przed wodą.

Czepki silikonowe – bardzo popularne wśród pływaków zawodowych jak i rekreacyjnych. Silikon na tle innych materiałów wykorzystywanych do produkcji czepków jest znany z tego, że wyróżnia się większą solidnością i wytrzymałością. Inwestując w dobrej jakości czepek silikonowy to zapewnienie sobie produktu, który będzie nam długo służył. Duża łatwość w zdejmowaniu i zakładaniu, nie ma ciągnięcia” włosów. Wybierając czepek silikonowy unikniemy tzw. zmarszczek czepka” dzięki temu, że sporo modeli posiada cieńszą warstwę w górnej części głowy. Pomocny w ochronie przed chlorem.

Czepki lateksowe – są cieńsze niż silikon, ale za to mniej rozciągliwe. Lżejsze niż sylikonowe, dają uczucie większego komfortu, można ich używać przy wyższych temperaturach. Niestety jednak dają efekt ciągnięcia” włosów, a to minus tego produktu. Plusem jest natomiast to, że dobrze chronią przed działaniem chloru.

Czepki gumowe – pochodna lateksu – podobne właściwości co do czepków lateksowych, ale niestety mniej rozciągliwe, z to cieńsze niż lateks.

Na budowę czepka szczególną uwagę powinny zwrócić osoby, które mają długie włosy i te, którym zależy na ochronie uszu. W przypadku długich włosów powinniśmy wybrać modele materiałowe, które są rozciągliwe, łatwo się zdejmują i zakładają lub też takie ze specjalnie przedłużonym tyłem. A jeśli chcemy, zakryć całe uszy to do wyboru mamy kilka opcji: modele zapinane pod brodą, modele z wydłużonymi bokami lub wykończone paskiem silikonu, który zapobiega zsuwaniu się czepka z głowy.

Jak dobrać?

Po zapoznaniu się z rodzajami czepków ze względy na różnorodność materiałów, z których są wykonane należy zadać sobie kilka podstawowych pytań dzięki którym określimy, jaki typ czepka będzie dla nas najbardziej odpowiedni:

  1. Jak często uprawiam sporty wodne?
    – Jeśli często, należy wybrać czepek z bardziej wytrzymałego materiału np. Sylikonu.

  2. Czy materiał z którego wykonany jest czepek będzie mnie uczulał?
    – Najczęściej spotykane to uczulenie na lateks – wtedy korzystamy z czepków materiałowych bądź sylikonowych.

  3. Czy temperatura wody, w której pływam ma znaczenie przy wyborze czepka?
    – Tak. Podczas korzystania z basenów, na których panuje wysoka temperatura lepiej wybrać czepki z lżejszych materiałów (Lycra), które charakteryzują się większą oddychalnością. Jeśli natomiast pływamy w chłodnej wodzie np. na otwartej doradzamy czepek neoprenowy. Przy naprawdę niskich temperaturach można zabezpieczyć się jeszcze dokładając czepek wykonany z silikonu lub lateksu.

NASZA KOLEKCJA

Po lecie przyszła jesień a zaraz za nią przytupie zima, ale nie rezygnujmy z aktywności fizycznej. Wręcz przeciwnie! Wybierzmy się na basen…z koleżanką, całą paczką, rodzinnie czy na randkę (?) Pływanie to jeden z ulubionych sposobów spędzania aktywnie czasu przez Polaków. Regularne odwiedzanie basenu pozwala nie tylko poprawić wydolność organizmu i poprawić pracę organów, ale i zadbać o atrakcyjny wygląd. Zamiast więc siedzieć kolejny wieczór w domu przed komputerem czy TV, lepiej wybrać się na basen minimum 2-3 razy w tygodniu. Zanim jednak ruszymy na najbliższą pływalnię spakujmy się!

Pieniądze i legitymacja
Sprawa oczywista. Pieniądze i legitymacja (szkolna, studencka). Przyjemność pływania jest niestety płatna, ale uczniom i studentom przysługują zniżki, oczywiście za okazaniem odpowiedniej legitymacji.

Klapki i okulary pływackie
To jedne z podstawowych rzeczy (niezależnie od wieku, czy płci). Klapki muszą dobrze trzymać się na stopach, by zachować bezpieczeństwo chodzenia po mokrych płytkach czy schodach. Warto też wybrać sobie jakiś nietypowy wzór lub kolor, by z łatwością rozpoznać swoje obuwie wśród cudzych par.
Dobrze jest zaopatrzyć się w okulary do pływania. Chlorowana, basenowa woda może podrażniać nasze oczy, co może skutkować ich pieczeniem i zaczerwienieniem. Okulary powinny być dopasowane, aby nie przepuszczały wody, a zbyt ciasno zapięte będą powodować ból okolic oczu.

Strój kąpielowy i czepek

Strój kąpielowy jak i czepek powinny być dopasowane do nas jak i naszych potrzeb, warto więc przed zakupem je przymierzyć. Postawmy zatem na komfort użytkowania i wybierzmy taki rozmiar, by nic nas nie uwierało w newralgicznych miejscach, tj, w kroku oraz pod pachami (w strojach jednoczęściowych). Powinniśmy pamiętać, że zbyt luźne majtki, spodenki czy kąpielówki mogą spaść podczas ewentualnych skoków do wody, tak jak zbyt luźny czy źle dobrany stanik -chyba nie chcemy aby coś nam wyskoczyło przed publiką. 😉
Kolej na czepek – teoretycznie można się bez niego obejść, ale niestety tylko teoretycznie. W praktyce natomiast noszenie czepka na basenie zapewnia nam odpowiednią higienę. Ponadto nakładając czepek, dbamy o pływalnię, ponieważ nasze włosy nie będą zatykać filtrów przepuszczających wodę. Czepek również musi dawać nam poczucie komfortu, nie może być ani za ciasny (może wywołać ból głowy lub uszy) ani za luźny, ponieważ będzie nam się zsuwał i spadał przez co nie będzie spełniał swojej funkcji, a co dodatkowo będzie nas frustrowało podczas pływania.

Ręcznik, reklamówka

Obowiązkowo należy zabrać ze sobą ręcznik, lub nawet dwa – jeden do ciała i włosów drugi duży kąpielowy do okrycia się po wyjściu z wody, gdy np. chcemy udać sie do sauny.
Dobrym pomysłem okaże się zabranie ze sobą plastikowej reklamówki, bądź worka na przemoczony strój kąpielowy i klapki. Dzięki czemu nie zamoczymy innych rzeczy w torbie.

Suszarka i grzebień
Jeśli jesteśmy posiadaczami krótkiej fryzury nie musimy się martwić o suszenie włosów, natomiast jednak osobom z długimi włosami poleca się zabranie suszarki do włosów. Ponieważ nie zawsze na basenach są ogólnodostępne suszarki, bądź też będziemy musieli swoje odczekać w kolejce do takiej, zatem warto mieć własny sprzęt. Długie włosy warto też rozczesać grzebieniem o szerokich zębach, by ich nie uszkodzić.

Kosmetyki do kąpieli
Po skorzystaniu z basenu trzeba zmyć ze siebie pozostałości chlorowanej wody. Zabierzmy zatem żel pod prysznic i szampon do włosów. Tradycyjne mydło może się wyślizgiwać i nie będziemy mieć go gdzie odłożyć pod basenowym prysznicem, a w dodatku rozmoczone mydło będzie sprawiało nam trudności w spakowaniu się po basenie. Dla osób, które nie chcą brać ze sobą z byt dużej ilości kosmetyków można zaopatrzeć sie w żel 3 w 1- szampon, żel pod prysznic i do twarzy.

Mała ściąga od Miraggio:
1. W torbie powinny znaleźć się:

  • klapki na zmianę,
  • ręcznik/i,
  • strój kąpielowy,
  • czepek,
  • okulary pływackie,
  • kosmetyki pod prysznic, grzebień o szerokich ząbkach,
  • suszarka (choć na dobrych basenach są one ogólnodostępne),
  • worek / reklamówka na mokre rzeczy.

2. Drobne pieniądze oraz legitymacja.
3. Strój luźny, ale ciepły i dostosowany do pogody.
4. Nakrycie głowy.
5. Obowiązkowo krem ochronny do twarzy.
6. Dobry humor. 😉